GENÇLER BİLİNÇLİ OLMA VE UYANMA DERSİ VERDİ…

Devrek-Berkin-Elvan-Eylemi-1xDevrekli ve Devrek MYO’lu bilinçli gençler İstanbul’daki Gezi Parkı olayları esnasında baından aldığı darbeyle yaralanan ve 269 gündür komada kalıp dün yaşamını yitiren 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümü üzerine ilçemiz Cumhuriyet Meydanında toplanarak, ölümüne sebebiyet verenleri protesto ederek kınadılar.

Devrek-Berkin-Elvan-Eylemi-3xDevrekli ve Devrek MYO’lu bilinçli gençler İstanbul’daki Gezi Parkı olayları esnasında baından aldığı darbeyle yaralanan ve 269 gündür komada kalıp dün yaşamını yitiren 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümü üzerine ilçemiz Cumhuriyet Meydanında toplanarak, ölümüne sebebiyet verenleri protesto ederek kınadılar. Aralarında Devrekli lise öğrencileri ve Devrek MYO öğrencilerinin bulunduğu bir grup bilinçli ve duyarlı gençlik 269 gündür komada bulunan ve dün hayata gözlerini yuman Berkin Elvan’ın ölümüne sebebiyet verenleri kınamak ve protesto etmek amacıyla ilçemiz Cumhuriyet Meydanında bir araya gelerek basın açıklamasında bulundular. Toplanan gençler önce protesto metnini okuyarak ardından Berkin Elvan ve Gezi Olayları sonucu hayatını kaybedenler anısına slogan atarak ülkenin kötü gidişatına dikkat çektiler. Kendilerini Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye tanımlayan gençlik Devrek adına konulara ne kadar duyarlı olduğunu gösterirlerken çevrede protestoyu izleyen vatandaşlarda gençlerin bu haklı eylemlerine destek verdiler.

Devrek-Berkin-Elvan-Eylemi-2xGençler basın açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “ Dün sabah saatlerinde kardeşimiz Berkin Elvan’ı sonsuzluğa uğurladık. Katil iktidarın eli bir kez daha kana bulanmıştır. Bugün burada ortalığı ayağa kaldırıp akşam eve gidince yatmaya gelmedik, bugün vicdan sorgusu yapacağız, vicdanı olan elini yüreğine koysun cebine değil… Dün Berkin’i ve diğer genç arkadaşlarımızı katleden katil polis elini kolunu sallayarak dışarda geziyor, Berkin sadece ekmek alıp evine dönmek istemişti kanlı elleriniz onu çekip aldı bizden. Lafa değil icraata baktık da ne oldu? Emri sen verdin Gülsüm ana ağladı. Toplasak 16 kilo etmeyecek vicdanınızdan hala yol yaptık diyen zihniyetinizden biz utanıyoruz. Herkes sustu, biz susmayacağız… Atatürk’ün gençleri susmayacak. Berkin’e yapılan bize yapıldı. Adaleti nereye sakladıysanız veya kime sattıysanız alın getirin onu çünkü sizin adaletinizden pislik akıyor… Soruyorum size Berkin’den çaldığınız yılları ayakkabı kutusuna nasıl sığdıracaksınız. Berkin Elvan’ın tabutunun ağırlığı bütün sorumluların boynunda asılıdır. Tüm yakınlarının ve Berkin’in acısını hisseden herkesin başı sağolsun”

Gençler sloganlarını attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir