BELEDİYE BAŞKANI SEMERCİ’YE MEKTUP…

Semerciye-mektup2Böylesi başlıkla yazı yazacağımı pek sanmaz ve bu konuda hassasiyet göstereceğimi düşünmezdim…

Lakin gazetemizin mailine bir haber düştü. Haber konusu sevgili belediye başkanımız ilçemizdeki basın kuruluşlarıyla bir toplantı yapıp yine ilçemizin bazı konularıyla ilgili bilgi alış verişinde bulunmuş.

Bu konuda neden hassasiyet göstermeme gelince, habere iliştirilmiş fotoğrafta sadece üç kuruluş temsilcileri görülmektedir. Hem kendi gazetem (Devrek Paragraf Gazetesi)  hem de yayın yapması açısından Devrek FM neden bu toplantıya dahil edilmemiştir?

İlçemizde yayınlanan gazeteler içerisinde illa kağıda basılanlar mı gazete algılamasında kalıyor?

Devrek FM bir basın ve yayın kuruluşu değil midir? Bu algılamayı kısırlaştıranlar kimlerdir? Neden böylesi bir kısırlaştırma ve izolasyon yapılmaktadır?

Bugün ilçemizde yayın yapan basılı medyanın her biri en az 100 en fazla 300 gazete basmaktadır. Bu haberlerin yayılmasında, o şehrin tanıtılmasında ya da akla gelebilecek kamuoyu takibinde bir gösterge midir?

Soruları gerektiğinden daha fazla sorabilirim. Hassasiyetimi daha derinleştiren aslında Belediye Başkanımız Sayın Semerci’nin her fırsatta BİRLİK ve BERABERLİK mesjlarıyla gündeme seslenmesidir. Bu kadar hassasiyet içerisinde olup bu üç basın ve yayın kuruluşunun dışında herhangi bir basın ve yayın kuruluşu var mıdır? Neyi atladık? Ya da diğerlerinin de bu toplantıya katılmaları bizleri zenginleştirir mi sorusunu kendisine sormasından geçmez mi?

İki paragraf öncesinde belirttiğim trajlarla halka ulaşan gazetelerimizden ilçemiz ne kadar fayda sağlamıştır. Kamuoyunda bu üç gazetenin ne kadar okunma ve takip edilme oranı vardır? Bunları yazarken kendimize de ait yayınlarımızı da kasteediyorum.

Ayrıca bizlerden bir farklı alanda yayın yapan Devrek FM radyosunun da ilçemiz adına faydası yok mudur? İçeriğinde haber ve aktüel birçok programın yer aldığı bu radyo neden yok sayılmaktadır?

Sayın başkanımızdan bu sorularıma kesinlikle cevap bekliyorum. Mesele toplantıya katılmak ya da çağrılmadığımız için alınganlık meselesi değildir. Dinamikler ve değerler yerinde ve ziyadesinde kullanılmazlarsa değer olmaktan çıkar. O zaman başka türlü odaklanmalar ve algılamalar ortaya çıkar…

Bunları buradan yazmak istemiyorum.

Lakin yine de kamuoyu adına soralım!

Festival adına bastırılan gazete belediyemize kaç Türk Lirasına malolmuştur. Basan ve hazırlayan kuruluş bu konuda ne kadar katkıda bulunmuştur?

Festival adına bastırılan broşür ve tanıtım hizmetlerini basan kuruluş belediyemize kaç Türk Lirasına malolmuştur. Basan ve hazırlayan kuruluş bu konuda ne kadar katkıda bulunmuştur?

Festival için dağıtılan ödül, madalya, plaket gibi hizmetlerin sağlanmasında çalışan kuruluş belediyemize kaç Türk Lirasına malolmuştur. Basan ve hazırlayan kuruluş bu konuda ne kadar katkıda bulunmuştur?

Şimdi oldu mu? Bak yine hangi konulara getirdim değil mi? Acaba çekemediğimizden mi? Yoksa kuyruk acımız mı var? Ne o, ne de bu sadece daha iyi bakış açılarını oluşturabilmek için bunları yazdım ve sordum hatta gözümüzün içine soktum…

Çünkü zaten duyulmayan ve görünmeyen fısıltı gazetelerinin manşetleri hep bu sorduklarımla ilgili değil mi?

Diyelim ki, başkanımız bu yazımızdan sonra hassasiyet göstererek bizleri çağırma konusunda atladıklarını kabul etti. Lakin belediyemizin bir basın mensubu ve basın yayın halkla ilişkiler memurluğu yok mu? Bildiğim kadarıyla bu konuda çalışan bir arkadaşımız var. Pek ala bu konuda görevlendirilebilir ve çağrılama konusunda çalışması da sağlanabilir.

Konuyu toparlarsak her ne kadar Devrek Paragraf Gazetesi (Hil Ajans) basılı olarak bazı nedenlerden ötürü yayın yapmamakla beraber internet yayınlarına ve vergi mevzuatı, Cumhuriyet Savcılığı nezdinde beyannamesi olan bir medya kuruluşu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ve Devrek komuoyunun nabzını tutmaktadır. Ayrıca Devrek FM haber, aktüel içerikleriyle beraber yayınlarına bölgesel olarak devam etmektedir. Kamuoyu da bunu bilmektedir.

Sözün özü şu, yok sayarsanız yok sayılırsınız. Varasaydığınızda çoğalır güçlenirsiniz. Birlik beraberlik çağrılarınız ve mesajlarınız yerini bulur. Yoksa herkes lafta konuşur, icraatta ne olduğunu gösterir…

Sayın Başkanımız Semerci’ye bu bir mektuptur. Dilek ve temenni mektubudur… Saygılarımızla…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir