TMD DEVREK ŞUBE BAŞKANI TAŞÇI; EYLEMLER BİTMELİDİR…

Mustafa Taşçı TMD Türkiye Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Devrek Şube Başkanı Mustafa Taşçı;

EYLEMLER ARTIK BİTMELİ, TÜRKİYE’MİZ  ZARAR GÖRÜYOR..

Türkiye  Muhtarlar Federasyonu yönetim kurulu üyesi  Devrek  şubesi başkanı Mustafa Taşçı yaptığı  açıklamada  yapılan gezi  eylemlerin artık bitmesi gerektiğini belirterek “ülkemizin zarar görüyor” dedi.

Mustafa Taşçı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “ Bir haftadan bu yana devam eden vatandaşlarımızın gösterdiği demokratik duyarlılığı saygı ile karşılıyoruz. Ancak gösterilerin bu saatten sonra devam ettirilmesi çok farklı planları olan marjinal gruplara destek anlamına gelir. Türkiye’nin ilk 10 ekonomi arasına girme hedefini bozacak olumsuz gelişmelere izin vermemeliyiz.

Ülkemiz son günlerde yaşanan toplumsal olaylar bağlamında sıkıntılı ve endişe verici bir süreçten geçiyor. Tepki ve protestoların meşru zeminde yasal sınırlar çerçevesi içinde kalarak şiddetten uzak bir tutum içerisinde olması gerekiyor.

Masum talep ve niyetler kaosa zemin hazırlayacak çaba ve girişimler birbirinden ayrı tutulmalıdır. Başbakan’a parlamentomuza kurumlarımıza ve toplumun farklı kesimlerine yönelik hareket ve küfür içerikli söylemler demokratik bir hak değildir. Herkes bilmelidir ki bu işi yapanların amacı ülkemizde ki farklı kesimlerin çatışmasına yol açmaktır. Hiçbir ahlaki değerlerle bağdaşmayan bu tür ifadelerle yola çıkanlara tüm vatandaşlarımız haklı tepkilerini koymalıdır. “

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir