VATANDAŞ KELEBEK’E SORUYOR?

devrek-ak-parti-ilce-baskani-kelebek-birim-ba-20140123AW000473-1Gazetemizin ilçede yaptığı “iktidardan ne bekliyorsunuz” anketinde ilginç sonuçlar çıktı.

İlçemizde yaptığımız ankette vatandaş Ak Parti ilçe başkanı Serdar Kelebek’i soru yağmuruna tuttu.

İktidardan ne bekliyorsunuz sorusunu yönelttiğimiz vatandaş, oldukça dertli. Öncelikle ve herkesin bildiği işsizlik ve istihdam sorunu çözüm bekleyen bir gündem olarak vatandaşın ilk beklentisi olarak yer alıyor. İkinci gündem maddesi ise esnafın zorda oluşu ve ilçe ekonomisi böyle giderse birçok esnafın dükkanını kapatacağı konusu gündemi belirliyor.

Birçok emekli vatandaş maaşlarının yetmediğini ve kredilere mahküm olduklarının altını çizerken borçlarının çok fazla olduğunu ve yaşamlarının artık bir ızdırap halini aldığının altını çiziyorlar.

Köylerinde hasbel kader üreticilik yapan vatadaş ise emeklerinin karşılığını alamadıklarından bahsederek hayvancılık ve tarım konusunda çok sıkıntı çektiklerini belirtiyorlar.

Konuyla ilgili olarak hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar Ak parti ilçe başkanı Serdar Kelebek’e bir zamanlar ilçemizde bölge için hayvan pazarı kuracaklarını bununla ilgili olarak ta çalışma yaptıklarını hatırlatıyorlar.

İlçemizde hayvan pazarı kurulacak mı?

Vatandaş bunun cevabını sayın Kelebek’ten bekliyor.

Ayrıca kanatlı hayvan üreticileri de ilçemizde yine bölge adına çalışabilecek bir kesimhane yapılabilmesi için siyasilere talep götürülmesini Ak Parti İlçe Başkanı Serdar Kelebek’ten bekliyor.

Son zamanlarda kanatlı hayvan üreticiliğinin ilçemiz bazında arttığını kaydeden vatandaşlar, ilçemizde kurulacak bir kesimhane ile hem istihdam yaratılmış olur hem de Devrekli ve bölge üreticileri daha çok kar elde ederek ilçeye katkıda bulunulabileceğini düşünüyorlar. Bu iş alanında yaklaşık iki bin beş yüz kişinin istihdam olunacağını savunan vatandaş konunun kesinlikle araştırılmasını istiyor.

Vatandaş Ak parti İlçe Başkanı Serdar Kelebek’ten bu konularda çalışma beklentisini haberimiz aracılığı ile duyurmak istediler.

Devrek’e kesimhane açılabilir mi?

Hayvan pazarı kurulabilir mi?

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir