BAŞKAN SEMERCİ HAKLI GİBİ…

MHK.n.jpekDevrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci’ye eleştiriler oldukça fazla…

Vatandaş eleştiriyor. Hatta gazetemizin manşetinde de yer alan Devrek-Çaycuma kıyaslamalarına da haber konusu bu eleştiriler üzerine olmuştu…

Çaycuma’da birkaç araştırmamız oldu. Tabi ki de Devrek’te de… Hal böyle ki Başkan Semerci eleştirilere göğüs germek zorunda kalıyor.

Devrek’te vatandaş neden eleştiriyor? Yollar ve çevre düzenlemeleri oldukça bekletiliyor. Bir türlü bozulan yollar yapılmıyor diye…

Geçen hafta Başkan Semerci’ye bu konularla ilgili birkaç soru sorup yanıt alma şansım oldu. Aldığım yanıtlar aslnda ne diyeyim, Sayın Semerci’nin haklı olduğu yönündeydi. Neden mi?
Başkan Semerci, alt yapı çok eski, altı yapmadan üst tarafı düzeltsek ne olur? Vatandaşın parasını çarçur edemem, boşuna yedirmem… Bu büyük bir vebal olur. Derdim, kalıcı hizmet yapmak. Kimseyi kandırmak istemiyorum. Vatandaşın bana verdiği görevi kötüye kullanmak istemiyorum. Bırakın ben kötü olayım. Güzel bir Devrek için sadece biraz sabır diyorum. Sonra vatandaşımızın yüzü gülecek. Devrek düzenli bir şehir haline gelecek. Bunları Devrekliler görecek. Sadece biraz sabır, biraz da güven istiyorum” diyor.

Bence Semerci biraz haklı galiba… Çok eleştirmenin bir anlamı yok. Olabilecekler olur. Olmazsa vatandaşın kaderi olur…

Başkan Semerci’ye kolay gelsin diyorum.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*