İSMET AKDEMİR ESO’NUN YENİ BAŞKANI OLDU…

Devrek--İsmet-Akdemir1Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Odasının olağan kongresi yapıldı. Mevcut Başkan Adnan Keklikoğlu’nun aday olmadığı kongrede Odanın Genel Sekreterliği görevinden istifa eden İsmet Akdemir ile Okan Onur yarıştı.

Devrek Belediyesi Nikah Salonunda yapılan kongreye AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Semerci, AK Parti İlçe Başkanı Serdar Kelebek, CHP İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, CHP Belediye Başkan Adayı Songül Malkoç ve çok sayıda da davetli ile esnaf katıldı.

Divan Başkanlığını Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı  Muharrem Coşkun’un yaptığı kongreye saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlanıldı.

Odanın faaliyet, denetleme ve bilanço raporlarının okunup oylanıp ibra edilmesinden sonra  AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar bir selamlama konuşması yaptı.

Gündemdeki madelerin görüşülüp karara bağlanmasından sonra seçimlere geçildi. Seçimler akşam saat 17:00 kadar sürdü. Saat 17:00’de sandıklar açılıp oylar sayıldı. 646 üyenin oy kullandığı seçimlerde oyların 556 tanesini alan İsmet Akdemir Devrek ESO’nun yeni başkanı seçilirken Okan Onur ise 86 oy aldı ve 4 oyda geçersiz sayıldı.

Oyların resmileşmesinden sonra İsmet Akdemir’i ilk önce rakibi Okan Onur ardından da salonda bulunan diğer üyeler tebrik ettiler.

Tebrikleri kabul ettikten sonra kısa bir açıklama yapan Devrek ESO’nun yeni başkanı İsmet Akdemir, ‘ Demokratik bir seçim oldu. Seçimimize yoğun bir ilgi gösteren Devrek esnafımıza çok teşekkür ediyorum. Bizi en çok sevindiren de bu oldu. Esnafımızın bu kongreye sahip çıkmasına da ayrıca çok sevindim. Esnaf sanatkarımızı bana bu görevi vermiştir.  Bende bu göreve hizmetlerimle layik olmaya çalışacağım.

Akdemir başkan olurken Devrek ESO’nun yeni yönetimi ise: ‘ İzzet Kapucubaş, İsmail Karaöz, Nazif Cinoğlu, Satılmış Kurubaş, Musa Deliacı, Remzi Kışlalı’dan oluştu.

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*