AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ALİ SEZAİ DEMİREL…

Ali-Sezai-Demirel-1xxAk Parti Devrek Belediye Başkan aday adayı Ali Sezai Demirel yazılı bir basın açıklaması yaparak kendisini kamuoyuna tanıttı.

Ak Parti Devrek Belediye Başkan aday adayı Ali Sezai Demirel yazılı bir basın açıklaması yaparak kendisini kamuoyuna tanıttı. Demirel yaptığı yazılı açıklamasında şunları dile getirdi.

Demirel; “Uzun yıllar ERDEMİR ve KARDEMİR’de mühendis ve başmühendis olarak görev yaptım. Bölgemizde yapılan büyük sanayi yatırımlarının planlama ve fizibilite çalışmalarında görev aldım. Aynı zamanda Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğretim görevlisi olarak görev yaptım. İş hayatımda kazandığım bilgi birikimini Devrek halkına hizmet için kullanmak üzere 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Devrek belediye başkan aday adaylığı müracaatımı yaptım. Partimizin seçimlerden başarıyla çıkacağına inancım tamdır. Hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunar, seçimlerin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Yaptığı açıklamaya bir de özgeçmiş ilave eden Ali Sezai Demirel seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi.

ÖZGEÇMİŞ:

1977 yılında Devrek’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Devrek’te tamamladı. 1994 yılında Devrek Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünü kazandı. 2000 yılında mezun oldu ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında mühendis olarak göreve başladı. Aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi’nde endüstri mühendisliği yüksek lisans çalışmalarına başladı. 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Senatosu kararıyla Endüstri Yüksek Mühendisi unvanını aldı ve doktora çalışmalarına başladı. 2000 yılından 2009 yılına kadar Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında çalıştı. 2009 yılında vatani görevini yapmak üzere 9 yıl süresince çalıştığı işinden ayrıldı. Çanakkale’de vatani görevini tamamladıktan sonra 2010 yılında Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında Başmühendis olarak görev yapmaya başladı. Halen bu görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bir taraftan sanayide çalışırken diğer taraftan akademik çalışmalara devam etmiştir. Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta ve bu üniversitede “Verimlilik Yönetimi” ve“Enerji Yönetimi” derslerini vermektedir. Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında birçok projede görev almıştır.

Uzmanlık alanları arasında, yatırım projeleri fizibilite çalışmaları, proje yönetimi, enerji yönetimi, maliyet yönetimi, verimlilik yönetimi, insan kaynakları yönetimibulunmaktadır.

Devrek – Gökçebey ve Köylerini Kalkındırma Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği, Makine Mühendisleri Odası, ERDEMİR Mühendisler Derneği, KARDEMİR Mühendisler Derneği üyesidir.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*