DEVREK TAKSİM GEZİ PARKINDAYDI…

Yürüyüş3İstanbul Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek olmak için ilçemizde de konuya duyarlı vatandaşlar tarafından bir eylem yapıldı.

İstanbul Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek olmak için ilçemizde de konuya duyarlı vatandaşlar tarafından bir eylem yapıldı. Yaklaşık 15 gündür ülke gündemine damgasını vuran ve İstanbul Taksim meydanında bulunan Gezi Parkındaki ağaç kesilmesiyle başlayan olaylar neticesinde sivil toplum örgütleri, bazı siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, öğrenci gurupları ve konya duyarlı olan vatandaşların desteklediği bir dizi direniş eylemleri başlamış, bunun ardından tüm ülkeye yayılan bir direniş öyküsü haline gelen özgürleşme hareketleri halinde seyreden olaylara ilçemizptı.Yürüyüş1

Gezi Parkına destek eylemi yürüyüşü, akşam üstü saat 18:30 sularında Devrek Kültür Derneği öünde toplanılarak başladı. Eylemciler burada toplandıktan sonra Cumhuriyet Alanına doğru yürüyüşe geçerek meydandaki parkta protestoya başladırlar. İlçemizde gerçekleştirilen eylemde CHP Devrek İlçe Örgütü, ADD Devrek Şubesi üyeleri, bazı esnaf ve vatandaşlar, çocuklar pankart açarak, ıslıklı ve slogan atarak eyleme destek verdiler.

Yürüyüş2Atılan sloganlar arasında, “Devrek-Taksim omuz omuza” , “Faşizme karşı omuz omuza” , “Yılgınlık yok direniş var” , “Susma sustukça sıra sana gelecek” , “Hükümet istifa, birleşe birleşe kazanacağız” , “Bizler Mustafa kemal Atatürk’ün askerleriyiz” …

Cumhuriyet Alanındaki parkta toplanan gurup slogan atıp pankartlarıyla desteklerini verdikten sonra sessizce dağıldı. Eylemde herhangi bir olay yaşanmadı.

 

Yürüyüş2Yürüyüş4Yürüyüş5

 
Yürüyüş6

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*